Hyundai Motor Group оголосила про розробку першого в світі інтелектуального круїз-контролю на основі машинного навчання (SCC-ML), технології, яка здатна до самонавчання, використовуючи поведінкові сценарії водія. Технологія, вперше в галузі, включає в себе функцію штучного інтелекту (AI) в рамках системи допомоги водію (ADAS). Ця функція з'явиться в автомобілях Hyundai Motor в найближчому майбутньому.

SCC-ML об'єднує штучний інтелект (AI) та круїз-контроль (SCC) в систему, яка самостійно вивчає моделі поведінки і звички водія. Завдяки машинному навчанню Smart Cruise Control автономно керує автомобілем, дотримуючись тих же принципів, що й звичайний водій.

Нова функція вирішує проблему, яка властива сучасним системам інтелектуального круїз-контролю: невисокий рівень адаптації до індивідуальних потреб водія в певний момент часу.

Hyundai купити в Запоріжжі. Нові Хюндай. Ціни на авто Hyundai в Запоріжжі - фото 6

Принцип роботи технології SCC-ML полягає в наступному:

  • передня камера і радар постійно фіксують і збирають інформацію про особливості руху, надсилаючи її в центральний комп'ютер,
  • комп'ютер на основі аналізу потокових даних про поведінкові сценарії водія формує алгоритми машинного навчання, які застосовуються системою круїз-контролю для здійснення процесу управління автомобілем.

Hyundai купити в Запоріжжі. Нові Хюндай. Ціни на авто Hyundai в Запоріжжі - фото 7

На підставі отриманих алгоритмів SCC-ML виробляє більше 10 тисяч поведінкових шаблонів, в яких враховані такі параметри, як відстань до автомобіля, що їде попереду, швидкість руху і час реакції на зміни дорожньої обстановки. Ця інформація регулярно оновлюється, що дозволяє системі швидко адаптуватися до мінливих дорожніх умов. Крім того, SCC-ML виключає з алгоритму потенційно небезпечні поведінкові сценарії, щоб уникнути виникнення аварійних ситуацій.

Застосування SCC-ML спільно з асистентом руху автомагістралями (HDA) забезпечує рівень автономного водіння "2,5" за класифікацією SAE. Нова функція з'явиться в автомобілях Hyundai Motor в найближчому майбутньому.